Jaki kalendarz na ścianę – Sprawdź ciekawe inspiracje które odmienią Twoje wnętrze!

Kalendarz na ścianie to najpopularniejszy sposób na odmierzanie czasu. To także dobry sposób na udekorowanie domu i stworzenie niepowtarzalnej atmosfery projektowej. Design takich produktów jest obecnie bardzo różnorodny i obejmuje nie tylko tradycyjne podejścia, ale także bardziej nietypowe opcje. Zatem jaki kalendarz na ściane wybrać? Poniżej prezentujemy ciekawe pomysły na kalendarz ścienny.

 

Kalendarz ścienny notatnikowy

Najlepszym sposobem na wybór kalendarza jest określenie, do czego jest potrzebny. Jeśli chcesz go tylko do zapisywania spotkań i innych wydarzeń, powinieneś kupić prosty model z białymi kartkami, bez obrazków i dekoracji. Takie kalendarze wyglądają nowocześniej niż te tradycyjne, gdzie np. na czarnym tle są same cyfry. Jeśli chcesz czegoś ciekawszego i nietuzinkowego, to powinieneś kupić taki z kolorowymi ilustracjami lub zdjęciami krajobrazów czy widoków miasta. Model taki połączy zarówno pragmatyczność z estetyką.

Fotokalendarz

Kalendarz fotograficzny to kalendarz zawierający zdjęcia zamiast tradycyjnej grafiki lub ilustracji. Są popularnymi prezentami i można je wykonać na dowolny miesiąc lub rok. Kalendarze ze zdjęciami można dostosować tak, aby zawierały ulubione zdjęcia i można je spersonalizować za pomocą tekstu lub podpisów. Zaletami fotokalendarzy jest możliwość zaprezentowania osobistych zdjęć oraz możliwość dostosowania kalendarza do naszego gustu. Świetnie nadają się:

  • na prezenty na każdą okazję
  • jako osobisty gadżet
  • mogą służyć jako dekoracja w domu lub biurze

 

Hobbystyczny kalendarz na ścianę

Jeśli nie wiesz jaki kalendarz na ścianę wybrać, warto pokierować się swoim hobby. Jeśli lubisz fotografię przyrodniczą lub jesteś fanem aut, radzimy wybrać kalendarze z wizerunkami roślin lub samochodów. Kalendarze dla hobbystów będą idealne w formie dużych zdjęć plakatowych z minimalistycznymi podziałkami dni i miesięcy. Dzięki temu codziennie będziemy mogli patrzeć na ulubionego sportowca, czy akcenty sprawiające w nas uśmiech.

 

Kalendarz jako dodatek do aranżacji

Kalendarz ścienny to niezbędnik w każdym domu i powinien pasować do wystroju wnętrza domu, aby był uzupełnieniem aranżacji. Warto wybierać takie kalnedarze jeśli mamy wnętrze urządzone w konkretnym stylu np. skandynawskim czy rustykalnym. Mogą być one zatem gustownym dodatkiem podkreślającym wystrój naszego pokoju.

W nowoczesnym domu elegancki i minimalistyczny kalendarz ścienny będzie idealnym dodatkiem do wystroju. W bardziej tradycyjnym domu kalendarz ścienny o klasycznym wzornictwie uzupełni istniejący wystrój. Niezależnie od stylu domu, istnieje wiele ściennych kalendarzy, które będą pasowały idealnie.

Kalendarz ścienny może być świetnym sposobem na dodanie stylu do domu lub biura. Na szczęście jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby ułatwić sobie wyszukiwanie odpowiedniego.

  • Najpierw spójrz na ogólną kolorystykę swojej przestrzeni. Pomoże Ci to zawęzić wybór do kalendarzy o podobnych odcieniach.
  • Następnie rozważ ogólny styl projektowania swojej przestrzeni. Czy wybierasz bardziej tradycyjny wygląd czy coś bardziej współczesnego. Gdy już to ustalisz, możesz zacząć szukać kalendarzy z podobnymi elementami projektu.
  • Na koniec nie zapomnij pomyśleć o funkcji. Jakiego rodzaju kalendarza potrzebujesz? Taki, który zawiera tylko dni tygodnia i miesiąca, czy taki który zawiera też miejsce na notatki i inne ważne informacje.