Reklama wielkoformatowa

 

Jak powszechnie wiadomo reklama wielkoformatowa rządzi się swoimi prawami. Z racji bardzo dużej wielkości i powtarzalności przekazu należy dokładnie zaplanować nie tylko treść, ale również ogólną formę reklamy. Pamiętać należy zawsze o tym, że inwestycja w profesjonalną reklamę wielkoformatową nie należy do najtańszych, dlatego też warto zadbać nawet o najmniejszy element.

Wybór właściwego tematu

Aby przygotować skuteczną reklamę wielkoformatową w pierwszej kolejności należy bardzo poważnie zastanowić się nad wyborem głównego tematu kampanii oraz przekazu. Kluczem do sukcesu jest określenie, jakie zadania ma spełniać reklama wielkoformatowa. Inaczej wyglądają kreacje dla reklamy teaserowych, a zupełnie inaczej prezentują się reklamy stricte sprzedażowe lub kampanie wizerunkowe.

Jeżeli wiemy już, co chcemy tak naprawdę przekazać i jaki jest nasz najważniejszy cel, to można przystąpić do projektowania reklamy wielkoformatowej. Warto w tym miejscu skorzystać z pomocy profesjonalnych grafików i doświadczonych agencji reklamowych, ponieważ oprócz samej koncepcji kluczem do sukcesu jest także poprawne przygotowanie całego projektu do druku. W dzisiejszych czasach najbardziej popularne jest tworzenie plików do druku w formacie: EPS, AI, CDR czy TIFF. Bardzo wiele osób korzysta również z popularnego formatu PDF.

Tworzenie projektu reklamy wielkoformatowej

Tworzenie nowego projektu reklamy wielkoformatowej najlepiej rozpocząć od stworzenia matrycy z daną wielkością reklamy. W wielu projektach wystarczy skala 1:10. Tak przygotowany plik nie tylko ułatwi rozplanowanie poszczególnych elementów, ale przede wszystkim będzie można go swobodnie przesyłać. Przy projektowaniu reklamy wielkoformatowej pamiętać należy również o spadkach i pozostawieniu odpowiednich odstępów przy krawędziach. Unikać należy także stawiania przy krawędziach logotypów i kluczowych haseł reklamowych, ponieważ w procesie drukowania albo naklejania reklamy, część obszaru przy krawędziach może być zasłonięty lub obcięty. Projektując reklamę należy dokładnie ustalić jakie spady można zostawić.

Produkcja wielkoformatowych reklam

Produkując wielkoformatowe plakaty należy korzystać z dobrodziejstwa nowoczesnych maszyn, które zapewniają wysoką jakość i trwałość wydruku. W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszy się przede wszystkich technologia solventowa i ecosolwentowa. Materiały reklamowe wykonane tą technologią charakteryzują się obecnie najwyższą jakością i długotrwałą odpornością na złe warunki atmosferyczne. Warto wspomnieć również i o tym, że atramenty ecosolventowe posiadają odpowiednie atesty, dzięki czemu wydruki można wykorzystać nie tylko w ekspozycjach zewnętrznych, ale również wewnętrznych.