Druk koszulek

Nie od dziś wiadomo, że dobra promocja wymaga wkładu finansowego. Promować można się na różne sposoby. Ciągle dużą popularnością cieszą się koszulki z nadrukiem.

Koszulki z nadrukiem to nie droga forma promocji. W zależności od ilości zamówienia, modelu samego ciucha i sposobu druku koszt takiego gadżetu waha się od kilku do kilkudziesięciu złotych za sztukę.

Na koszulki z nadrukiem decydują się zarówno osoby fizyczne jak i przedsiębiorstwa, a używane są do różnych celów, niekoniecznie stricte promocyjnych. Takie koszulki przygotowywane są na przykład na targi, firmowe imprezy, pokazy, czy imprezy okolicznościowe typu urodziny, otrzęsiny, wieczór panieński i tym podobne.

Nadruk można zrobić na koszulkach każdego modelu. Sprawdzi się zarówno na tradycyjnej, bawełnianej koszulce, na polówce, koszulce bez rękawków, czy na typowo sportowych ubraniach używanych przy wszelkiego rodzaju sportach takich jak piłka nożna, siatkówka itp.

Nadruki na koszulkach wykonuje się na kilka różnych sposobów. W zależności od zastosowanej technologii koszt takiego nadruku jest różny, ale również różni się jakość efektu końcowego.

Najbardziej popularnymi metodami drukowania koszulek są: druk sitowy potocznie zwany również sitodrukiem, termonadruk, sublimacja i subli-flock. Jeśli chodzi o drukowanie dużych ilości koszulek, najlepiej sprawdza się sitodruk i tradycyjna sublimacja. Do pojedynczych sztuk stosuje się często termonadruk i subli-flock. W przypadku tego pierwszego sposobu zwanego szerzej jako popularne zwłaszcza w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku prasowanki lub naprasowanki nie można spodziewać się zbyt dużej jakości i trwałości nadruku. Subli-flock natomiast zapewnia najlepszą jakość spośród wszystkich wymienionych metod drukowania na odzieży.

Podczas gdy sitodruk, termodruk i subli-flock sprawdzą się na koszulkach bawełnianych, to sublimacja nadaje się jedynie do odzieży z tworzywa sztucznego, a więc takiej z domieszką poliestru lub w całości wykonanej z tegoż materiału.